o projekcie

Pomysł jest z pozoru prosty, ale jego wykonanie już nie. Chcę przejść każdą ulicę w Londynie. Tak, mam na myśli dosłownie KAŻDĄ.

Zwiedzać zaczęłam na drugi dzień po przylocie do stolicy ponad 6 lat temu. Od tamtej pory spędzałam praktycznie każdą wolną chwilę na błąkaniu się po mieście. W pewnym momencie zaczęłam tracić rachubę, nazwy ulic wypadły mi z pamięci, a przypadkowo odkryte magiczne miejsca na powrót schowały się przede mną w otchłani metropolii.

Pewnego deszczowego poranka przyszło mi do głowy, żeby kupić ogromną mapę dla londyńskich taksówkarzy i zacząć zaznaczać miejsca, w których już byłam. Niedługo później do mapy dołączyło robienie zdjęć. W styczniu 2018 roku postanowiłam założyć bloga o historii Londynu, który udokumentowałby przy okazji moje zmagania z ogromem miasta. Odtąd z uporem maniaka przemierzam zagmatwany labirynt tutejszych ulic.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zakończy się moja karkołomna misja, a przy okazji poznać nieco bliżej historię tego niezwykłego miasta, zapraszam! Mroczny świat londyńskich zaułków, intrygujące historie z życia angielskiej arystokracji, magia balów i eleganckich wydarzeń towarzyskich, a także trudy egzystencji najniższych warstw społecznych Londynu czekają dosłownie za rogiem. Dla zuchwałych, którzy tak jak ja chcieliby chwycić byka za rogi, będę zamieszczać plany wycieczek po poszczególnych dzielnicach, które dopomogą w poznawaniu stolicy na własną rękę.

Mam nadzieję, że czytanie o Londynie sprawi Ci równie dużą przyjemność, jak mnie pisanie o nim.

Ryba